Maciej Latosik
+48 505 86 92 92
O mnie

Nazywam się Maciej Latosik i urodziłem się we Wrocławiu. Historia mojej rodziny jest jedną z bardzo wielu, jaką może opowiedzieć wielu Wrocławian i Dolnoślązaków.

Jestem synem, wnukiem i prawnukiem zesłańców syberyjskich. Ponieważ miałem litewskiego dziadka żywo interesuje się historią oraz kulturą, językiem i kuchnią tego regionu. Litwa to moja druga Ojczyzna. Część mojej rodziny wciąż tam mieszka, dlatego jako pilot specjalizuję się w wyjazdach na Litwę i do krajów nadbałtyckich.

Ważne miejsce w moim życiu zajmują Sudety. Mimo że nie są tak wysokie jak Alpy, ilekroć po nich wędruję, odnajduję w nich coś nowego: architekturę, historię, niezwykłą przyrodę, nowe widoki, wspaniałych ludzi, spokój i harmonię.

Od ponad 10 lat jestem licencjonowanym przewodnikiem po Wrocławiu i Sudetach oraz pilotem wycieczek zagranicznych. Przez kilka lat byłem również członkiem komisji egzaminacyjnej sprawdzającej wiedzę kandydatów na przewodników po Wrocławiu przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Cała moja pasja bierze się z miłości do Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski. Udało mi się zarazić nią moich gości, którzy podczas eskapady ze mną, stali się moimi przyjaciółmi, zafascynowała ich Polska i często tu wracają.

Na wycieczce zobaczycie nie tylko najważniejsze atrakcje Wrocławia i regionu, ale również miejsca, o których nie przeczytacie w popularnych przewodnikach. Nie będę Was zanudzał skomplikowanymi faktami historycznymi, ale w prosty i ciekawy sposób opowiem Wam o bogatej historii, Wrocławia, Dolnego Śląska, życiu codziennym jej mieszkańców, bieżących problemach i szansach naszego regionu.

Do zobaczenia na miejscu!

Wrocław
Wrocław

Oferta wycieczek po stolicy Dolnego Śląska - Wrocławiu. Zapoznaj się z ofertą...

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk

Oferta wycieczek po Dolnym Śląsku, poza miastem Wrocław...

Polska
Polska

Wycieczki po Polsce. Zapraszam do zapoznania się z ofertą...

Zagraniczne
Zagraniczne

Wycieczki zagraniczne. Zapraszam do zapoznania się z ofertą...

+48 505 86 92 92 mlatosik@op.pl